Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Ostrowo

OstrowoOstrowo leży na niewysokim wzniesieniu pomiędzy Karwią i Jastrzębią Górą. Wprawdzie nad morze jest mniej więcej 1 km, to wyznaczane są w tej okolicy dwa strzeżone wakacyjne kąpieliska. Sama plaża jest piaszczysta i całkiem rozległa. Nie ma tu wielu typowych nadmorskich atrakcji, ale nawet w szczycie sezonu jest względnie mało zatłoczona. Osoby, które cenią prywatność, bezproblemowo znajdą tutaj kawałek plaży jedynie dla siebie. Specjalnego uroku dodaje ujście okolicznej rzeczki – Czarnej Wody.

Ostrowo jest relatywnie nieduże i nie ma tu rzeszy wczasowiczów – przynajmniej takich, jak w okolicznych miejscowościach. W sąsiedztwie Ostrowa znajduje się rezerwat przyrody „Bielawskie Błota” – jego nazwa pochodzi od białego puchu wełnianek, kwitnących w tej okolicy w maju. Rezerwat to miejsce, gdzie , podczas swoich wędrówek, odpoczywa wiele gatunków ptaków. Poza tym, w sąsiedztwie, są dodatkowo dwa rezerwaty: Woskownicy Bielawskiego Błota oraz Moroszka Bielawskiego Błota. Oprócz tego w lesie znajduje się wieża widokowa.

W Ostrowie pielęgnuje się tradycje kaszubskie – nazwy barów, ośrodków wczasowych noszą kaszubskie nazwy, w noc świętojańską płoną sobótkowe ognie, a podczas Bożego Narodzenia – „Godów” – rządzą kaszubscy przebierańcy.

Okolica Ostrowa jest również idealnym miejscem do jazdy na rowerze, długich spacerów a nawet jazdy konnej. Dodatkowo Ostrowo położone jest niedaleko od obfitujących w nadmorskie atrakcje miejscowości: Władysławowo, Gdynia, Sopot, Gdańsk i Półwysep Helski. Aby zadowolić potrzeby wczasowiczów odwiedzających Ostrowo działają tutaj bary, smażalnie i punkty małej gastronomii. Z kolei noclegi w Ostrowie to rozmaita oferta: domki letniskowe, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i domy gościnne.

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem