Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Karwieńskie Błota

Karwieńskie BłotaPierwszą osadę  Karwieńskie Błoto założono prawdopodobnie z początkiem siedemnastego stulecia na obszarach poprzednio definiowanych jako błota niestosowne do celów osadniczych. Sprawili to osadnicy z Fryzji – doświadczeni w wznoszeniu wiosek na terenach bagiennych i zatapianych przez morze. Osadę posadowiono ściśle z holenderskimi wzorcami – budynki budowano w dwóch rzędach, a sąsiedztwo osuszono.

Wznoszono tutaj chaty i zabudowania gospodarcze w konstrukcji szkieletowej. Po dzień dzisiejszy zachował się budynek z końca osiemnastego wieku – niestety został niejednokrotnie przebudowany oraz zagubił swój oryginalny styl. Potomkowie „Olendrów” zamieszkiwali te obszary do końca II Wojny Światowej – kiedy to zostali wysiedleni do Niemiec. Po minionych kolonistach pozostały tutaj szczątki cmentarza.

Karwieńskie Błota – wczasy nad morzem

Dzisiejsze Karwieńskie Błota to dwie miejscowości. Karwieńskie Błoto Pierwsze to starsza osada, zlokalizowana dalej od Bałtyku, tuż przy zasadniczym szlaku komunikacyjnym, tuż przed wjazdem do Karwi, jest jakby tańszy wariant noclegowy dla turystów, którzy – planując ekonomiczne wakacje – mają ochotę korzystać z ślicznej, piaszczystej a także szerokiej plaży, atrakcji i rozrywek w Karwi. Dystans od Karwieńskiego Błota Pierwszego do morskiego brzegu to powyżej dwóch km. Krótsza trasa wiodąca na brzeg morski wiedzie obrzeżem miejscowości Karwieńskie Błoto Drugie, które leży bliżej Morza Bałtyckiego. W obu tych wioskach dopiero w latach siedemdziesiątych 20. wieku rozpoczęła się kształtować turystyka. Wioski proponują kojący, spokojny relaks, równolegle oferując zwykłe urlopowe atrakcje w sąsiedniej Karwi.

Nad morzem zlokalizowana jest tymczasem urlopowa wieś Karwia leżąca niedaleko Jastrzębiej Góry. W tym miejscu znajduje się zapewne najszersza w tym rejonie piaszczysta plaża, rozdzielona ona jest wydmami oraz lasem sosnowym, który jest częścią parku krajobrazowego. W Karwi warto odwiedzić rezerwaty florystyczne z wyjątkową roślinnością. Do Karwi przybywali wczasowicze już przed 1939 r. Tak w Karwi jak i w Karwieńskim Błocie z łatwością odnajdą Państwo dobraną do Waszych potrzeb propozycję noclegową.

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem