Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Władysławowo

WładysławowoW latach 30-tych XVII wieku króla Władysław Czwarty postanowił zbudować fort na wybrzeżu Bałtyku, aby bronić się przed Szwedami. Fort ten nazwano Władysławowo. Dzisiejsze Władysławowo powstało w latach pięćdziesiątych minionego wieku ze scalenia miejscowości: Wielka Wieś, Cytniewo, Poczernino, Hallerowo i portu Władysławowo. Prawa miejskie Władysławowo uzyskało w 1963 roku.

Dużą rolę w rozwoju turystyki na tych terenach odegrał gen. Józef Haller, któremu, po ceremonii Zaślubin Polski z Bałtykiem w 1920 roku spodobało się to miejsce. Wraz z niektórymi swoimi oficerami nabyli te tereny. Z propozycji ich stanęło kąpielisko Hallerowo, jakie miało stanowić konkurencję dla będącego częścią Wolnego Miasta Gdańska Sopotu. W Hallerówce, willi w której gen. Józef Haller z rodziną spędzał wakacje, a od 1990 roku można zwiedzić niewielką ekspozycję poświęconą gen. Hallerowi i Błękitnej Armii.

Współczesne Władysławowo to znana miejscowość letniskowa nad morzem z piaszczystymi oraz szerokimi plażami. Władysławowo to też port rybacki i morski. Władysławowski port wykonuje też rolę przystani żeglarskiej. Oprócz gastronomicznego i sanitarnego żeglarze mogą skorzystać także ze stoczni remontowej. Z portu można udać się na wycieczkę po Morzu Bałtyckim ewentualnie Zatoce Puckiej jednym z wielu stateczków wycieczkowych. Istnieje też możliwość odbycia wyprawy z Władysławowa krajów skandynawskich, na Litwę lub Łotwę. Wędkarzy zaciekawi pewnie fakt, iż z Władysławowa organizowane są rejsy z okazją wędkowania w morzu.

Kolejną atrakcją letniska jest zlokalizowana na promenadzie Aleja Gwiazd Sportu. Została utworzona w 2000 roku i od tamtego okresu wbudowywane są w promenadę gwiazdy dla największych znakomitości polskiego sportu. Swoje gwiazdy posiadają w tym miejscu m.in. Robert Korzeniowski, Kazimierz Deyna, Jerzy Kulej, Irena Szewińska, Dariusz Michalczewski, Jacek Wszoła, a też Michel Platini. Co roku, w lipcu aranżowany jest tu Festiwal Sportu.

Charakterystycznym miejscem miejscowości jest podobnie Dom Rybaka – siedziba urzędu gminy z charakterystyczną basztą widokową z której można delektować się panoramą Władysławowa oraz okolicą. Władysławowo to znakomite wręcz miejsce do uprawiania i nauki windsurfingu – na wodach zatoki Puckiej. Nic więc dziwnego, że w pobliżu znajduje się wiele szkółek i wypożyczalni sprzętu wodnego.

W skład obfitej bazy noclegowej Władysławowa wchodzą liczne komfortowe hotele, pensjonaty, domy wypoczynkowe, domki i pokoje we Władysławowie.

Pełną ofertę bazy noclegowej Władysławowa znajdziesz tutaj –> www.wladyslawowo.info.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem