Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Karwia

Karwia - nadmorska plażaKarwia to nieduża wioska położona koło Władysławowa. Miejscowość leży w najbardziej wysuniętej na północ części naszego kraju. Dzięki żywym tradycjom kaszubskim, bliskości do ciekawych miejsc Pomorza Gdańskiego oraz bezpośredniemu dostępowi do morza, Karwia jest chętnie wybierana jako miejsce na letni wypoczynek.

Historia Karwi

Wieś istniała już prawdopodobnie w XIII stuleciu. Wówczas była to kaszubska osada rybacka, Karwen. Z czasem powoli rozrastała się coraz bardziej, a ościenne mokradła osuszono i przemieniono w grunty uprawne. Najszybszy rozwój Karwi zaobserwowano, gdy trafiła po wojnie w ręce Polaków. Wtedy też stała się typową, nadmorską miejscowością letniskową, do której ochoczo przyjeżdżali turyści. I tak jest po dziś dzień.

Karwia – wczasy nad morzem

W Karwi funkcjonuje wiele obiektów: restauracji, kawiarni, smażalni ryb czy barów a także miejsc noclegowych jak na przykład: hotele, ośrodki wczasowe, pensjonaty, kwatery prywatne czy domki w Karwi. Na miejscu wypożyczymy rower, skuter lub gokart. Wokół Karwi jest dużo tras rowerowych i pieszych. Karwia zewsząd otoczona jest przyrodą. Nadmorski Park Krajobrazowy, Rezerwat Bielawa i Rozewie czy Lisi Jar pobudzają do rodzinnych wycieczek. Jezioro Żarnowieckie oddalone o 14 km jest frajdą dla wędkarzy oraz miłośników sportów wodnych.Okolica daje wiele możliwości dla każdego. Sąsiednia Jastrzębia Góra czaruje zachowanymi zabytkami architektury kaszubskiej i Lisim Jarem. W Rozewiu znajduje się latarnia morska ze światłem o największym zasięgu spośród wszystkich jedenastu w Polsce oraz Muzeum Latarnictwa. We Władysławowie, z kolei, jest dużo atrakcji dla najmłodszych m.in. Wesołe Miasteczko, Aquapark, Magiczny Zawrót Głowy, Muzeum Motyli, Wieża Widokowa. Za Władysławowem rozciąga się wcinający się w morze wąski pasek lądu – Mierzeja Helska. Do Gdyni jest w przybliżeniu 40 km. W okolicy Karwi każdy urlopowicz odkryje coś dla siebie.

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem