Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra - urwisty klifJastrzębia Góra położona jest na na wysokim urwisku, ma współczesną zabudowę, dlatego że to miejscowość o niedługiej historii. W centrum, w pobliżu ulicy Królewskiej stoją dwie wille pochodzące z lat 20 – Kaszuba i willa Pawłowicza. Na ładną, piaszczystą plażę (oczyszczona z kamieni, które zostały wykorzystane do umocnienia klifowego brzegu) wiedzie ulica Bałtycka, kończąca się stromymi schodami. Jest też łagodniejsze dojście na plażę prowadzące od ulicy Droga Rybacka.

Wczasy Jastrzębia Góra

Spacerując plażą na wschód dochodzimy do Lisiego Jaru, malowniczego, choć nieco ciemnego wąwozu, który niegdyś liczył kilka kilometrów, a obecnie ledwie 300 metrów. Resztę zabrał Bałtyk…

Promenada Światowida to jedna z atrakcji turystycznych Jastrzębiej Góry. Na Promenadzie możemy zatańczyć, posłuchać muzyki, wybrać się do sklepu z pamiątkami, spędzić mile czas z dziećmi lub udać się do jednego z wielu miejsc rozrywki. Koło Promenady usytuowany jest park z fontanną i miejscami do odpoczynku. U wylotu natomiast, znajduje się zejście na plażę i punkt widokowy.

Powinniśmy odwiedzić nadto kościół p.w. Świętego Ignacego Loyoli. Charakteryzuje się dwiema kondygnacjami. Organizowane są tu także liczne koncerty, także organowe. Dodatkową atrakcją jest Dom Whisky. To tu poznamy historię tego bursztynowego napitku – pełnoletni mogą oddać się również degustacji różnych gatunków whisky. Aktywni turyści mogą skorzystać z wytyczonych ponad 32 kilometrów tras nornic walking w okolicy Jastrzębiej Góry – cechuje je różny stopień trudności. Tuż przy wschodniej granicy Jastrzębiej Góry, na Przylądku Rozewie znajduje się najstarsza latarnia nad naszym morzem – Latarnia Morska Rozewie i Muzeum Latarni Morskich, posiadające w swoich zbiorach przekrój latarni morskich od starożytności do dzisiejszych czasów.

Jastrzębia Góra jest obecnie jednym z najchętniej odwiedzanych przez letników miejsc na naszym wybrzeżu. Ponadto z Jastrzębiej Góry możemy w łatwy sposób dostać się do innych czarujących miejscowości: Władysławowa, Rozewia, Karwi. Noclegi Jastrzębia Góra to wiele propozycji: apartamenty, pokoje, kwatery prywatne, domki letniskowe.

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem