Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Wisełka

Wisełka

Wisełka to niewielka miejscowość wakacyjna w odległości niecałych dziesięciu kilometrów na wschód od Międzyzdrojów. Położona na brzegu Wolińskiego Parku Narodowego, pośród lasów, z licznymi szlakami do wędrówki pieszej oraz rowerowej – to wspaniałe miejsce do wypoczynku dla rodzin a także innych osób ceniących ciszę i spokój.

Wisełkę od piaszczystego brzegu Bałtyku oddziela około 1200 metrów. Jednakże, droga wiedzie przez sosnowy las z domieszką buczyny, i sama w sobie jest już osobliwą atrakcją. Z kolei plaża, leżąca przy skarpie, jest niezbyt szeroka, ale za to piaszczysta i ma klimat dzikiej plaży. Morska woda, jak na nasze morze jest tutaj całkiem ciepła, a na pewno cieplejsza niż np w Kołobrzegu.
Na południu wsi położone jest natomiast małe jeziorko Wisełka (ok 20 ha) ma piaszczyste, swobodnie osiągalne brzegi – znajduje się tam również plaża. Można tu wypożyczyć łódkę, żaglówkę. To ulubione miejsce wędkarzy, można w tej okolicy łowić takie drapieżniki jak szczupak lub okoń, a w pobliskich lasach można znaleźć grzyby.
Niedaleko Wisełki na wzniesieniu o wysokości siedemdziesięciu pięciu m znajduje się latarnia morska Kikut. Sama wieża latarni, zbudowana z cegły oraz kamieni, ma w przybliżeniu osiemnaście m. Uruchomiona w 1962 r. i jest całkowicie zautomatyzowana, a odległość z jakiej widać jej światło to mniej więcej trzydzieści km. Na nieszczęście nie jest ona udostępniona do zwiedzania, lecz warto ją choćby zobaczyć.
Pomimo, iż Wisełka to nieduża wieś jest dobrze przystosowana do przyjęcia urlopowiczów. Działa w tym miejscu niemało pensjonatów, niektóre z początku dwudziestego wieku, ośrodków wczasowych, domów wypoczynkowych oferujących kwatery i pokoje w Wisełce. Bogata jest również baza gastronomiczna, a do miejscowości można dostać się autobusem.

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem