Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Międzyzdroje

Międzyzdroje molo

Czy znajdzie się ktoś, kto chociaż jeden raz nie słyszał o Międzyzdrojach? Mniemam że nie. Na pewno rozsławiła je Promenada Gwiazd – mały chodnik w otoczeniu hotelu Amber Baltic, w który co roku wmurowywane są ślady dłoni sławnych ludzi teatru, filmu i sztuki. Swoje dłonie „zostawili” m.in.: Anna Seniuk, Krystyna Janda, Anna Dymna, Anna Przybylska, Jan Englert, Janusz Gajos, Gustaw Holoubek oraz wielu, wielu innych – nie sposób wszystkich przytoczyć.

Rok rocznie na początku lipca odbywa się w tym miejscu Festiwal Gwiazd – liczne projekcje filmów, spektakle teatralne, wernisaże, spotkania z gwiazdami, a nawet piłkarski mecz gwiazd.
Dla wielu wizytujących, Międzyzdroje to głównie miejsce letniego wypoczynku nad – najcieplejszym u nas – fragmentem morskiego wybrzeża. Co roku odbywa tu urlop kilkaset tysięcy wczasowiczów. Wabi ich śliczna piaszczysta plaża, ciepła woda i nadmorskie atrakcje i przybywający tu chętnie politycy, aktorzy, aktorki, biznesmeni bądź inni znani ludzie.
Znanym miejscem Międzyzdrojów jest ulica Bohaterów Warszawy czyli Promenada Nadmorska. Typowy deptak pośród pięknych, historycznych już, budynków sanatoryjnych ,pensjonatów, niedaleko znajduje się Park Zdrojowy i amfiteatr. Na promenadzie jest również dużo punktów gastronomicznych, kramów z bursztynem, muszlami i innymi morskimi pamiątkami.
Międzyzdroje leżą na skraju Wolińskiego Parku Narodowego, tutaj również znajduje się dyrekcja parku i Muzeum Przyrodnicze, gdzie można dowiedzieć się więcej o parku, rosnących tam roślinach oraz mieszkańcach parku.
W Międzyzdrojach znajduje się też nieduża baza rybacka – na wschodnich obrzeżach miasta oraz zdobione stylowymi lampami, wychodzące 120 m w morze molo. To niesłychanie ochoczo odwiedzane przez urlopowiczów miejsce – przede wszystkim wieczorem, gdy oświetlenie mola a także zachodzące słońce tworzą osobliwą atmosferę.
Oczywiście Międzyzdroje to niezwykle różnorodna baza tak jak gastronomiczna tak i noclegowa. Od wyszukanych hoteli i apartamentów, poprzez ośrodki wypoczynkowe, domy wypoczynkowe lub pensjonaty aż po kwatery oraz pokoje zapewniające noclegi w Międzyzdrojach.

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem