Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Mrzeżyno

Mrzeżyno

Mrzeżyno już od wieków średnich tworzyło port morski – handlowy i rybacki – dla pobliskiego Trzebiatowa. Prawdopodobnie w okolicy dzisiejszego Mrzeżyna zlokalizowana była ówczesna latarnia morska Regoujście.

Port rozwijał się tak żywiołowo, że mieszczanie z Kołobrzegu, obawiając się jego dominacji w 1456 roku zatopili u wejścia do portu statki wypełnione kamieniami, aby go zagrodzić. Niemniej jednak mieszkańcy Trzebiatowa postanowili odzyskać dostęp do Bałtyku i już rok po tym zdarzeniu przekopali nowe, krótsze połączenie rzeki Rega z morzem. Równocześnie utworzono nowy port i wioskę – współczesne Mrzeżyno.
Po dzień dzisiejszy port wykorzystują mrzeżyńscy rybacy. Na nieszczęście wejście do portu posiada nieprawidłowy układ falochronów i tworzą się w nim mielizny. Do portu mogą wpływać tylko łodzie o zanurzeniu do 2 m. Działa tutaj również nabrzeże jachtowe, które może pomieścić aż 40 jednostek. Stąd można też wybrać się w rejs wycieczkowy po morzu.
Mrzeżyno dość wcześnie rozpoczęło aktywność wypoczynkową. Najwcześniejszy Dom Zdrojowy zaczął działać w 1806 r., a w 1840 roku było to już znane nadbałtyckie kąpielisko. Dodatkowo w 1912 r. doprowadzono linię kolei wąskotorowej z Trzebiatowa – co także przyczyniło się do powiększenia ruchu turystycznego. Do dzisiaj mnóstwo urlopowiczów planując noclegi nad morzem decyduje się na Mrzeżyno.
Mrzeżyńska piaszczysta plaża podzielona jest Regą na kąpielisko zachodnie oraz wschodnie. Na kąpielisko wschodnie wiedzie pięć przejść – w tym 2 dostosowane dla niepełnosprawnych – natomiast na zachodnią plażę można wejść przy falochronie zachodnim. Władze miejscowości szczególnie dbają o higienę plaż w następstwie czego kąpielisko niejednokrotnie wyróżniane było certyfikatem Błękitna Flaga.
Mrzeżyno przedstawia się jako miejsce letniego wypoczynku skierowane w największej części dla rodzin. Pobliskie lasy pobudzają do jazdy na rowerze, spacerów. Na rzece Rega odbywają się spływy kajakowe. W Wakacje funkcjonuje tutaj wesołe miasteczko – ulubiona atrakcja dzieci. Funkcjonuje tutaj niemało lokali gastronomicznych, zaś na bazę noclegową składają się przeważnie ośrodki wczasowe, pensjonaty, domy wczasowe oferujące pokoje a także kwatery w Mrzeżynie. Są tu także wiele kempingów oraz pól namiotowych. Po pełną ofertę prezentującą noclegi w Mrzeżynie zapraszam na stronę: www.mrzezyno.net.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem