Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz to ponoć najbardziej znana miejscowość w nadmorskiej gminie Rewal. Tą popularność zawdzięcza pozostałościom kościoła pobudowanego w wiekach średnich. Kościół został postawiony około 2 kilometrów od urwiska, z czasem Bałtyk zabierał tymczasem wybrzeże i już w 1820 r. od skarpy kościół rozdzielało zaledwie 13 metrów. Morze było niepowstrzymane i w tysiąc dziewięćset pierwszym roku zapadała się pierwsza, północna ściana świątyni. Ostatnie zsuniecie było w 1994 r. pozostawiając jedynie szczątki ostatniej południowej ściany.

Obecnie urwisty brzeg jest dokładnie zabezpieczony przed abrazyjną działalnością morza. Po obejrzeniu ruin kościoła, warto swe kroki skierować do kościoła w głównym punkcie miejscowości czy zespołu pałacowo folwarcznego z II poł. XVIII w. z okazałym ogrodem w którym znajdują się leciwe lipy drobnolistne – monumenty przyrody.
Trzęsacz to jak najbardziej też uroki plażowania i kąpieli morskich – plaża jest piaszczysta z kolorowymi kamykami oraz strzeżona. Co prawda, na plażę, przez wzgląd na spory klif, wiodą strome schody, ale z kolei na przedłużeniu ich, znajduje się taras widokowy, można z tego miejsca podziwiać panoramę sąsiedztwa i ruin kościoła. Dodatkową atrakcją Trzęsacza stanowi wiodąca tędy, czynna linia kolejki wąskotorowej z Niechorza do Gryfic. W sezonie wakacyjnym można przejechać się drewnianymi wagonikami w kolorycie retro holowanym przez lokomotywę parową na trasie Trzęsacz – Pogorzelica – szczególnie dzieci będą zadowolone z takiej wyprawy. W sezonie 2012 kolejka ta przechodziła rewitalizację i z początkiem lata 2013 powita wczasowiczów jeszcze śliczniejsza.
Przebywając w Trzęsaczu można udać się do okolicznego ośrodka hippicznego. Warto w nim skorzystać z lekcji jeździectwa, czy też szlifować swe umiejętności jeździeckie.
Biorąc pod uwagę opisywane powyżej ciekawostki wczasowiska wypada zastanowić się czy nie warto wybrać się do Trzęsacza na wczasy. Noclegi w Trzęsaczu – bogata oferta pokoi i kwater oferowanych przez tutejsze ośrodki wczasowe, domy gościnne, pensjonaty i domki letniskowe – http://www.trzesacz.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem