Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Niechorze

Niechorze

Leżące między Morzem Bałtyckim a jez. Liwia Łuża Niechorze jest miejscem wakacyjnego odpoczynku dla wielu tysięcy wczasowiczów rok rocznie. Kąpielisko w tej miejscowości wypoczynkowej działa od końca XIX stulecia. Szeroki brzeg morski z wytyczonym kąpieliskiem o rozciągłości trzystu metrów odgrodzona jest od wioski wysokim klifem.

Na skarpie dominuje nad otoczeniem druga pod względem wysokości – wysoka na 45 m – działająca od 1866 r. latarnia. Rozpoznawalny ceglany budynek, tworzący bazę latarni, otacza o kwadratowym przekroju wieży latarni następnie, przechodzącą w przekrój ośmiokątny. Wieża na wysokości 35,7 metrów zakończona jest występem, który jest podstawą tarasu widokowego. Aby dotrzeć na niego, trzeba wspiąć się aż po 210 schodach wewnątrz wieży, jednakże widok z tarasu wynagradza wykonany przez nas trud. Światło z latarni widoczne jest aż na dwudziestu mil morskich.
Oprócz tego w Niechorzu ciągle można spotkać zabytkowe chaty i zagrody rolnicze z przełomu XVIII/XIX stulecia, a także XIX – wieczne kamienice. Następnym miejscem wspominającym historię w Niechorzu jest zlokalizowane w centrum miejscowości Muzeum Rybołówstwa udostępnione do zwiedzania w 1994 roku. W muzeum można zobaczyć urządzenia rybackie, przyrządy nawigacyjne, łodzie rybackie, spreparowane ryby, dokumenty, archiwalne zdjęcia oraz mnóstwo innych eksponatów pokazujących specyfikę zawodu rybaka. Charakterystyczne dla muzeum jest wejście do muzeum, które prowadzi przez rozpołowiony kuter rybacki. Niechorze, zwłaszcza dzieci, ale też dorosłych zapewne zainteresuje wizytą w Parku Miniatur Latarni. Tutaj, w jednym miejscu można przyjrzeć się wszystkim latarniom morskim naszego wybrzeża bardzo dokładnie odwzorowane pomniejszone dziesięć razy.
Leżące na południu Niechorza jez. Liwia Łuża to od końca lat 50-tych minionego wieku rezerwat ornitologiczny zawierający jezioro i jego sąsiedztwo. Jezioro jest niesłychanie płytkie, bo jego średnia głębokość nie przekracza jednego metra, z charakterystyczną roślinnością wynurzoną – wyspami z trzcin. Trzciny porastają też pas przybrzeżny jeziora w szerokości od 5 do 60 m. Jezioro stanowi doskonałe warunki do wylęgu dzikiego łabędzia a także innych gatunków ptaków wodno-błotnych.
Niechorze to też miejsce do wędrówek tak jak rowerowych jak i pieszych. Wyznaczone tutaj trasy dookoła jeziora i nowoczesna wypożyczalnia jednośladów – Rewal Bike System pomagają w tej formie wypoczynku. Poprzez miejscowość biegnie również linia zabytkowej, przez cały czas działającej, kolejki wąskotorowej z dworcem z przełomu XIX i XX stulecia. W wakacje warto skorzystać z eskapady Ciuchcią Retro z zabytkowym parowozem.
Noclegi w Niechorzu zadowolą każdego urlopowicza, oferując standard przystosowany do oczekiwań oraz zasobności portfela. Różnorodną ofertę propozycji noclegów w Niechorzu znajdziesz tutaj: www.niechorze.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem