Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Łukęcin

Łukęcin

W gminie Dziwnów, blisko drogi 102, między Pobierowem i Dziwnówkiem, leży nieduża miejscowość wakacyjnego wypoczynku – Łukęcin. Zlokalizowana pośród iglastego lasu odgradzającego morze od miejscowości. Łukęcin to także miejsce wypoczynku harcerzy – organizowane są w tym miejscu obozy namiotowe.

Porośnięty iglastym lasem nieduże urwisko odgradza plażę, wzbogacając powietrze żywicznymi aerozolami, które razem z morskim jodem dobroczynnie oddziaływają na nasz układ oddechowy. Przy zejściu na plażę (przedłużenie ulicy Morskiej), które wiedzie po schodkach, latem działa strzeżone kąpielisko długie na dwieście metrów, przy zejściu na plażę usytuowano też sanitariaty. A sam piaszczysty brzeg jest dostatecznie szeroki i rzecz jasna piaszczysty.
Wybierając noclegi nad morzem (http://www.morzebaltyckie.pl/wszystkie_obiekty_nad_morzem) w w tej miejscowości letniskowej mają Państwo możliwość czynnego odpoczynku. Oprócz szlaków pieszych i rowerowych znajduje się tu także stadnina oferująca lekcje jazdy konnej a także przejażdżki bryczką.
Wczasowicze, którzy na co dzień przebywają wśród wrzasku dużych miast z pewnością uznają dominującą w tym miejscu ciszę i spokój, nawet w latem nie ma tutaj tłumu. Do plaży jest nie więcej jak kilometr – a z okolic ulicy Morskiej – ok 400 m. Działają w tej okolicy ośrodki urlopowe, pensjonaty i kwatery prywatne oferujące turystom noclegi w Łukęcinie.

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem