Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Pustkowo

Pustkowo krzyż

Pustkowo to maleńka wieś (nieco ponad 120 mieszkańców) położona pomiędzy Trzęsaczem i Pobierowem, w przymorskiej gminie Rewal. Ma ona tutaj duży udział w czystym wyglądzie nie wyłącznie Rewala lecz i okolicznych wsi. Nade wszystko, jest tu czysto, są ścieżki rowerowe, szerokie chodniki, dużo ławeczek, kwiatów oraz… koszy na śmieci.

Do tego, wiele kąpielisk w tych miejscowościach, włącznie z tym w Pustkowie, jest wielokrotnie wyróżnianych renomowaną „Błękitną Flagą”.
Położenie w rewalskiej gminie ma jeszcze inne zalety – w sąsiedztwie, w Trzęsaczu (około 1,5 km) leży stacja kolejki wąskotorowej. Latem można udać się na wycieczkę składem retro z pochodzącym z lat 50-tych parowozem na trasie Pogorzelica – Trzęsacz. W gminie działa także Rewal Bike System – sieć wypożyczalni rowerów, wyraźną zaletą wypożyczalni jest fakt, iż rowery można wynająć w jednym z punktów zaś zaś zwrócić innym. Na dodatek, za przewożenie pojazdu z rewalskiej wypożyczalni nie obciąża opłatami Rewalska Kolej.
Jak ktoś wybiera noclegi nad morzem (www.morzebaltyckie.pl) to oczekuje plaży. Tutejsza w Pustkowie leży u stóp niewysokiego klifu, jest piaszczysta i dosyć szeroka. Następną zaletą dla rodzin z dziećmi oraz turystów z dysfunkcją ruchową jest zejście na plażę przystosowane dla wózków. Samo strzeżone kąpielisko ma długość ok dwieście metrów. Jest tu również dużo miejsc dogodnych do spacerowania.
Od paru lat Pustkowo chwali się niezwykłą atrakcję – to wierna kopia krzyża, jaki stoi na Giewoncie. Zlokalizowany on jest tuż przy morzu, na urwisku. Nawiązuje on do słów Jana Pawła II, mówiącym o krzyżu na Giewoncie – że patrzy na Polskę od szczytów Tatr aż po Morze Bałtyckie.
Pustkowo to również dobra baza wyprawowa dla wczasowiczów, którzy ubóstwiają odwiedzać okolicę. Do Świnoujścia i Międzyzdrojów jest mniej więcej 40 kilometrów, w drugą stronę, w analogicznej odległości położony jest Kołobrzeg. Za to, w Dziwnowie (około 15 km), można skorzystać z rejsu po Bałtyku albo zal. Kamieńskim.
Pustkowo posiada całkiem dużą bazę gastronomiczną, na którą składają się względnie nieduże obiekty: smażalnie ryb, bary z letnimi ogródkami, budki z hamburgerami i lodami, goframi. Noclegi w Pustkowie to przede wszystkim domy gościnne, domki wakacyjne nad morzem, pokoje i kwatery oraz kempingi.

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem