Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Pogorzelica

Pogorzelica

Pogorzelica to nieduża miejscowość wakacyjnego odpoczynku, położona wśród lasów sosnowo – świerkowych, w gminie Rewal (ok 8 kilometrów od samego Rewala). W kierunku Zachodnim od Pogorzelicy znajduje się Niechorze – te miejscowości oddziela kanał Liwka stanowiący połączenie jez. Liwia Łuża z morzem.
Lokalizacja w oddali od dużych miast, pośród żywicznych lasów służy wypoczynkowi. Nie brakuje tu ścieżek i szlaków turystycznych.

Pogorzelica jest zatem kapitalna na zielone szkoły, letnie kolonie dla dzieci i młodzieży a także rodzinne wczasy. Od dawna urządzane są tutaj harcerskie obozy pod namiotami.
We wsi Pogorzelica funkcjonuje również niemało ośrodków sanatoryjnych, SPA – większość z nich otwarta jest przez dwanaście miesięcy w roku. Wspomaga się tutaj terapia chorób układu oddechowego, krążenia. Nie brak też zabiegów kriogenicznych, inhalacji, czy kąpieli borowinowych. Większa część ośrodków przyjazna jest osobom niepełnosprawnym.
Z wycieczek – można wybrać się, chociażby pieszo, do latarni morskiej w sąsiednim Niechorzu. Wykonany z cegły budynek, będący podstawą latarni, znajduje się na urwisku. Wysoka na 36 metrów wieża początkowo ma przekrój kwadratowy, potem przekształca się w przekrój ośmiokątny. Latarnia jest dostępna dla turystów, niestety, z uwagi na swą popularność, w szczycie sezonu wakacyjnego trzeba chwilę poczekać, żeby wspiąć się na taras widokowy, natomiast widok z niego rekompensuje poniesiony wysiłek.
Piaszczysty brzeg to najistotniejszy powód przyjazdu do Pogorzelicy. Piaszczysta, szeroka plaża z klifowym brzegiem. Ażeby trafić na plażę trzeba przebyć urwisko, w sezonie wakacyjnym wyznaczane jest tu strzeżone kąpielisko o długości około 100 metrów. Bezsporną atrakcją, szczególnie dla dzieci, jest przebiegająca w tej okolicy, działająca linia kolejki wąskotorowej z Gryfic do Niechorza. W sezonie urlopowym kursuje dawny skład ciągnięty przez zabytkową ciuchcię na trasie Pogorzelica – Trzęsacz. Swoją drogą, można zwiedzić atrakcyjne ruiny kościoła Trzęsacz. W sezonie 2012 kolejka przechodziła rewitalizację i z nastaniem lata 2013 powita urlopowiczów jeszcze śliczniejsza.
Pogorzelica posiada obfitą oraz rozmaitą bazą noclegową. Oprócz wzmiankowanych wcześniej ośrodków SPA oraz infrastrukturą kolonijną na noclegi w Pogorzelicy (http://www.pogorzelica.com.pl/noclegi/wszystkie) składają się również domki wakacyjne, domy gościnne, kwatery prywatne i pokoje, domki nad morzem.

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem