Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Rogowo

RogowoPomiędzy Mrzeżynem na zachodzie i Dźwirzynem na wschodzie, w niewielkiej odległości od Kołobrzegu (ok 15 km), nad brzegiem morza położona jest niewielka wioska wypoczynkowa – Rogowo. Miejscowość leży także w pobliżu jez. Resko.

Historia osady sięga XV stulecia. W owym czasie mieszczanie z Kołobrzegu zatarasowali port w Regoujściu, topiąc w jego wejściu statki wypełnione kamieniami. Wybudowano nowy port w pobliskim Mrzeżynie wykopując nowe ujście rzeki Rega, a ludzie zaczęli zasiedlać okolice teraźniejszej miejscowości Rogowo. Przed wybuchem II Wojny Światowej funkcjonował tu garnizon przeciwlotniczy, a na jeziorze Resko baza dla łodzi latających. Do końca XX w. działała tutaj jednostka wojskowa Wojska Polskiego.
Z głównej ulicy Rogowa, komunikującej Mrzeżyno z Dźwirzynem nad morski brzeg jest jedynie 200 – 300 m. Rogowska plaża jest piaszczysta a także szeroka. Dodatkowo, nie ma tutaj wielkich tłumów turystów, nawet w szczycie sezonu letniego. W pobliskim jeziorze można łowić ryby na wędkę czy uprawiać sporty wodne (windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo). Na rzece Rega zaś, urządzane są spływy kajakowe.
Jak to bywa, wczasowiska w większości przypadków, proponują wypoczynek nastawiony na określoną grupę osób. Rogowo wybiorą właściwie wczasowicze lubiący ciszę, rodziny z dziećmi oraz seniorzy. Nie ma tutaj renomowanych klubów, dyskotek, jest z kolei bliskość lasów i jeziora zachęcające do wędrówek oraz przejażdżek rowerowych. Działa tu całkiem duży Wojskowy Dom Wczasowy (nie wyłącznie dla żołnierzy), natomiast poza nim, noclegi w Rogowie to w zasadzie pensjonaty, domki letniskowe i campingowe, domy wypoczynkowe proponujące kwatery i pokoje, a także pola namiotowe.

Informacje na podstawie witryny: www.rogowo.com.pl

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem