Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Kopań

KopańKopań to nieduża wioska przymorska, leżąca około 3 kilometry w kierunku wschodnim od Darłowa, na morenowym wzniesieniu – od którego wywodzi się słowiańska nazwa miejscowości oznaczająca wzgórze. Z Kopania roztacza się śliczny widok na morze i okolicę. Kopań niegdyś był osadą typowo rolniczą, współcześnie prężnie kształtuje się w nim turystyka – powstają tu domy wypoczynkowe, pensjonaty, domki letniskowe a także inne obiekty wypoczynkowe – to składa się na ofertę noclegową miejscowości Kopań (sprawdź: www.kopan.com.pl/noclegi/wszystkie). Między nowymi obiektami mieszkalnymi można spotkać ciekawe przykłady zagród z XIX, a nawet XVIII w.

Miejscowość jest trochę oddalona od brzegu morza – w prostej linii do plaży nadmorskiej jest mniej więcej półtora kilometra. Niemniej jednak odcinek ten można wygodnie przejść czy przejechać na rowerze – spokój, cisza, śliczna, bogata przyroda i rześkie powietrze powodują, iż taki dwudziestominutowy spacer jest ogromną przyjemnością, zwłaszcza że celem jest szerokie, wygodne oraz piaszczyste zejście na piękny piaszczysty brzeg. Plaża w tej miejscowości nie jest zbyt rozległa, ale za to czysta, piaszczysta a także nieprzepełniona nawet w sezonie urlopowym! Otaczające ją niskie wydmy porośnięte są lasem świerkowym, który aromatyzuje miejscowe powietrze żywicznym aromatem.

Atrakcją miejscowości jest również drugi obszar wodny – spore jezioro przymorskie – Jezioro Kopań. Znajduje się ono bliżej Kopania aniżeli morski brzeg – w przybliżeniu 0,5-1 kilometra na wschód od wioski. Jezioro upodobali sobie przede wszystkim wędkarze (w jego wodach żyje sporo gatunków ryb) i pasjonaci sportów wodnych. W sezonie wakacyjnym pływa po nim dużo kajaków, żaglówek i innych jednostek pływających. Zważywszy na bliskość Bałtyku, pogoda na jeziorze jest nieomalże zawsze taka jak na morzu – stąd ciągły wiatr i fala, które ogromnie pasują windsurferom. Również ich można nieraz dostrzec na jeziorze.

Właściwością podstawową Kopania jest przeważająca tutaj cisza oraz spokój – w niczym nie przypomina on tłumnych kurortów nadmorskich. Zwolennicy wakacyjnych atrakcji mogą za to zastać je w pobliskim Darłowie.

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem