Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Darłowo

DarłowoDarłowo – ujmujące miasto wzniesione koło ujścia rzeczki Wieprzy do Morza Bałtyckiego, posiadające drogocenne, okazałe zabytki architektury a także bogatą historię. Darłowo to nie tylko okazałe zabytki, ale dodatkowo prozdrowotny mikroklimat, dwadzieścia kilometrów obszernych plaż i czyste środowisko. Piękno Darłowa przyciąga co roku tysiące urlopowiczów.

Z racji niewielkiego oddalenia od Bałtyku, noclegi w Darłowie (www.darlowo.com.pl/noclegi/wszystkie) – w południowym jego fragmencie i w centrum miejscowości – są z reguły tańsze toteż stanowią idealną opcję dla letników planujących wczasy w ekonomicznej wersji.

Najwcześniejsze notatki o miejscowości pojawiły się w 11. wieku, kiedy to na położeniu obecnego Darłowa była osada rybacka, której populacja trudniła się zwykłymi dla tego regionu zajęciami – tkactwem, rybołówstwem czy żeglarstwem. Prawa miejskie zostały nadane już na początku czternastego wieku co, zintensyfikowało rozrost Darłowa oraz umożliwiło w poł. XIV w. pobudować zamek książęcy. Dziś w zamku funkcjonuje muzeum. Prócz prezentacji stałych, tworzone tam są nader atrakcyjne ekspozycje czasowe. Co więcej na zamku aranżowane są liczne imprezy kulturalne. Z zabytkowych budynków warto jeszcze wyszczególnić kościoły: Mariacki, św. Gertrudy a także św. Jerzego czy Kamienną Bramę – ślad fortyfikacji grodzkich.

Najsłynniejsza część Darłowa – Darłówko leży nad samym morzem. W Darłówku funkcjonuje również port rybacki, przeładunkowy a także turystyczny. Turyści mogą podziwiać tu jednostki pływające o długości aż do siedemdziesięciu pięciu m oraz zanurzeniu do 4 m. Przy wschodnim fragmencie nabrzeża stoją statki wycieczkowe, oferujące turystom eskapady po Bałtyku. Przy wejścia do portu znajduje się latarnia morska. Współcześnie wieża latarni ma dwadzieścia dwa metry wysokości. Latarnię wybudowano w dziewiętnastym wieku jej wieża była wtenczas znacznie niższa i dopiero stopniowe remonty spowodowały, iż stała się pełnoprawną latarnią. W dzisiejszych czasach urlopowicze mogą zachwycać się stanem z 1927 roku, kiedy wykonany został ostatni remont budynku.Tak by statki, kutry, jachty mogły wypływać w morze, na rzece pobudowano osobliwy, rozsuwany most, spinający Darłówko Wschodnie i Zachodnie. Powinno się go zobaczyć, ponieważ jest to jedyny taki most w naszym kraju. Bazę noclegową Darłówka znajdziesz tutaj: www.darłówko.pl/noclegi

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem