Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Dziwnówek

Dziwnówek1

Jadąc na wsch. z Dziwnowa drogą numer 102 po przebyciu około trzech km dojedziemy do Dziwnówka. Jest to niewielka miejscowość turystyczna umiejscowiona pomiędzy wybrzeżami Bałtyku i Zatoki Wrzosowskiej będącej północną częścią Zalewu Kamieńskiego.

Z racji tej międzywodnej lokalizacji miejscowość cieszy się popularnością u hobbystów wszelakich dyscyplin sportów wodniackich jak również wędkarzy.
W miejscowości nie zobaczymy wielu zabytków dawnej architektury, za to oczekuje nas zadbana, rozległa i drobno piaszczysta plaża. Wakacyjne kąpielisko to ok. 400 m linii brzegowej Bałtyku.
Dziwnówek położony jest na skrzyżowaniu dwóch wojewódzkich szos – nr. 102 Trzebiatów –> Międzyzdroje oraz nr.107 wiodącej do Kamienia Pomorskiego. Z racji takiemu usytuowaniu łatwo dostać się do Dziwnówka nie tylko osobowym samochodem, lecz również komunikacją autobusową. Korzystając z autobusów można również bez trudu odwiedzać pobliskie miejscowości: Międzyzdroje, Kołobrzeg, Kamień Pom. czy Szczecin.
Dziwnówek posiada bogatą bazę noclegową i gastronomiczną. Niejednokrotnie doceniono w ogólnopolskich konkursach tutejsze pola campingowe, pola namiotowe, pensjonaty i domy gościnne podobnie jak domki W Dziwnówku każdy Turysta znajdzie coś dla siebie, pełna oferta noclegów w Dziwnówku dostępna jest na stronie: www.dziwnowek.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem