Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Dziwnów

Dziwnów

Dziwnów to nieduże miasto turystyczne leżące na płn./zach. wybrzeżu morskim w Zachodniopomorskiem. Pierwsze, pisane wzmianki o Dziwnowie pochodzą z połowy trzynastego stulecia. Dziwnów zlokalizowany jest częściowo na wschodnich krańcach wyspy Wolin, a częściowo na Mierzei Dziwny.

Obie części miejscowości spina most zwodzony wybudowany na Dziwnej. Od strony południowej Dziwnów okalają Zalew Kamieński oraz Zatoka Wrzosowska, które stanowią część Dziwnej. Sama rzeka z kolei łączy Dziwnów z Zalewem Szczecińskim. W zach. części miejscowości leży jezioro Martwa Dziwna, które stanowi pozostałość dawnego ujścia rzeki i wespół z przyległymi terenami stanowi tzw. ekologiczny użytek. Znajdują w nim schronienie przeróżne gatunki ptaków, zarówno wędrownych jak również osiadłych.
W Dziwnowie wytyczono kąpielisko na plaży długie na 800 m., zaś tuż przy plaży, grzbietem wydm biegnie nowoczesna promenada, którą można spacerować bądź wypoczywać w cieniu roślinności pokrywającej wydmy. Na plażę prowadzi duża liczba zejść, przy których ustawione są sanitariaty. Na plaży na plażowiczów czekają różnorodne atrakcje: przyjemny, miałki piasek, morskie przejażdżki na bananie, skutery wodne, a dla milusińskich dmuchane budowle i zjeżdżalnia wodna.
Z uwagi na rozmaitość obszarów wodnych – Morze Bałtyckie, zalew oraz rzeka – Dziwnów stanowi bardzo dobre miejsce dla uprawiania sportów wodnych. Z tych samych powodów jest to nadzwyczaj pociągające miejsce dla wędkarzy. W Dziwnowie można łowić takie ryby jak np.: leszcz, okoń, szczupak, lin czy łosoś i sandacz. Dziwnów to też siedziba władz gminnych, port rybacki i morski a także marina na ok dwadzieścia jachtów. Latem z nabrzeża pasażerskiego zabierają turystów stylizowane na minione, pirackie, stateczki wycieczkowe w rejsy po Bałtyku bądź po Zalewie Kamieńskim i do Kamienia Pomorskiego. Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich korzystających z rejsu po Bałtyku jest moment płynięcia pod mostem zwodzonym. W sąsiedztwie portu letnik bez trudności znajdzie miejsce gdzie będzie mógł uraczyć się świeżo złowioną rybką.
Urlopowicze znajdą różnorodną bazę hotelową w Dziwnowie. Oferta jest naprawdę okazała. Tak domki jak i różnego rodzaju apartamenty i pokoje w Dziwnowie są urozmaicone pod względem ceny, standardu i lokalizacji w stosunku do plaży – pełną ofertę noclegów w Dziwnowie znajdziesz pod adresem: www.dziwnow.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem