Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Dąbki

DąbkiDąbki leżą na środkowym wybrzeżu Bałtyku, w centrum Pobrzeża Słowińskiego. Bałtyk limituje Dąbki od północy za to od strony południowej znajduje się duże, przybrzeżne jezioro Bukowo. Lokalizacja ta sprzyja turystyce, przede wszystkim czynnemu wypoczynkowi – duża liczba ścieżek i tras rowerowych zachęca do wycieczek, natomiast, odpowiednio przygotowany, skraj jeziora wabi entuzjastów sportów wodnych (np. windsurferów) i wędkarzy. Liczne wypożyczalnie proponują wyposażenie sprzętu wodniackiego, zaś szkółki – lekcje żeglarstwa, kitesurfingu, windsurfingu oraz innych dyscyplin. Tuż przy jeziorze działa też przystań żeglarska, a w sezonie letnim po jeziorze pływa nieduży statek wycieczkowy.

Największą atrakcją Dąbek jest bliskość Morza Bałtyckiego oraz plaża, która jest szeroka i piaszczysta. Na piaszczystym brzegu, tu i ówdzie w okolicy samego zejścia do wody, napotkać można śliczne, wielobarwne, nie za duże kamyki, a niekiedy kawałki bursztynu – klejnotu Morza Bałtyckiego. Wzdłuż piaszczystego brzegu, wśród, rosnącego na wydmach, lasu sosnowego, rozciąga się dosyć długa, sześciokilometrowa promenada.

Dąbki, biorąc pod uwagę zdrowy mikroklimat – morskie oraz czyste powietrze pełne jodu, łączące się z aromatem pobliskich drzew iglastych oraz okazałych lasów, również znaczną wilgotność powietrza – osiągnęły w 2007 r. stan prawny uzdrowiska. Wskutek tego, nie licząc typowych turystów i wielbicieli wędkarstwa, do tej miejscowości przez pełny rok przybywają kuracjusze. Leczy się tu między innymi różnorodne przypadłości kardiologiczne, reumatyczne, nerwice i choroby układu oddechowego.

Sprawdź ofertę noclegową na stronie: www.dabki.info.pl/noclegi

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem