Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Dąbkowice

DąbkowiceDąbkowice to mała miejscowość turystyczna leżąca na mierzei pomiędzy brzegiem Bałtyku a jeziorem Bukowo. To wymarzone wręcz miejsce do wypoczynku od zgiełku – wyrażenia „cisza i spokój” nabierają tu dosłownego znaczenia.

Pobliskie miejscowości to – Łazy – oddalone o około pięć kilometrów na południowy zachód, a ok sześć kilometrów w drugą stronę leżą Dąbki. Jednak dojechać do Dąbkowic da się jedynie od miejscowości Dąbki – stamtąd prowadzi droga, która kończy się w Dąbkowicach. Do pobliskich miejscowości można się za to wybrać rowerem.

Na tutejszej plaży przenigdy nie jest tłoczno, nawet podczas szczytu sezonu – wszyscy znajdą na tym szerokim, piaszczystym brzegu Bałtyku wystarczającą ilość miejsca dla siebie i rodziny. Ba, poniektórzy zafascynowani tutejszą plażą przybywają nawet z Dąbek.

Jeżeli ktoś tęskni za klimatem dzikiej plaży powinien odwiedzić tę w Dąbkowicach. Tutaj można rzeczywiście odpocząć! Dąbkowice, za pośrednictwem położenia nad jeziorem Bukowo, to znakomite miejsce dla wędkarzy – da się w tej okolicy złowić sandacza, sieję, okonia czy węgorza. Z tej lokalizacji zadowoleni są także amatorzy sportów wodnych – windsurferzy, kitesurferzy, żeglarze lub kajakarze.

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem