Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Zalew Kamieński

Zalew Kamieński - żaglówka na zatoce WrzosowskiejZalew na rzece Dziwna nazwany został Zalewem Kamieńskim. Zalew Kamieński przez rzekę Dziwna ma połączenie z Zalewem Szczecińskim oraz Morzem Bałtyckim. Na zalewie znajduje wyspa Chrząszczewska – 3 ze względu na wielkość wyspa w naszym kraju. Zalew znajduje się w obrębie obszaru Natura 2000 – Ujście Odry i Zalew Szczeciński.

Z Dziwnowa, z przystani turystycznej można wybrać się w rejs po zalewie jednym ze statków wycieczkowych.
Zalew to wspaniałe miejsce dla wędkarzy. Można złapać w tej okolicy dużo gatunków ryb przykładowo okonia, lina, szczupaka, leszcza lub łososia. Zalew to również wspaniałe miejsce do praktykowania różnorodnego typu sportów wodniackich. Można popływać po zalewie kajakiem, rowerem wodnym lub spróbować swoich sił w windsurfingu lub żeglarstwie.
Na zalewie znajduje się ogromny kamień narzutowy (obwód aż do 20 metrów) położonym w nurcie Dziwny. Ten „Głaz Królewski” służył w charakterze oznacznika w żegludze, przyczyniając się do zaistnienia nazwy miasta Kamień Pomorski.
Zatoka Wrzosowska to północny fragment Zal. Kamieńskiego, z zatoki tej rzeka Dziwna przez cieśninę uchodzi do Morza Bałtyckiego.

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem