Bieszczady
Bieszczady to legendarne miejsce ucieczki od zgiełku cywilizacji – nie są obecnie dzikim i nieosiągalnym terenem, po którym włóczyli się tylko robotnicy leśni, ale w dalszym ciągu realizują pragnienia o spokoju i wietrze we włosach. Są najmniej zagospodarowanymi i zaludnionymi górami w naszym kraju. Refleksję wywołują symbole dawnych epok: zarośnięte tereny po starych wsiach, stare bojkowskie cerkiewki i opustoszałe hale po PGR-ach. To jedyny tak wielki teren w kraju, gdzie udało się przywrócić pierwotny, naturalny przyrodniczy wygląd. Nigdzie indziej w Polsce, człowiek nie staje tak blisko przyrody, w jej niemal pełnej, zharmonizowanej i bardzo namacalnej formie.
Połoniny, które są największą atrakcją przyrodniczą i turystyczną, Bieszczady porastane są przez wiele endemicznych, chronionych roślin, przykładowo endemiczny pszeniec biały czy fiołek dacki. Wśród dużych ssaków występujących w Polsce najliczniej występuje tutaj jeleń karpacki, niedźwiedź brunatny, wilk, żbik i lis. Ryś jest symbolem Bieszczadzkiego Parku Narodowego, należy on jednak do zwierząt wielce rzadkich.
Zagórz, Lesko i Ustrzyki Dolne , trzy stare miasteczka rozproszone pośród wzgórz na południowy wschód od Sanoka, są swego rodzaju bramą, przez którą wstępuje się w polskie Bieszczady. Choć niepozorne, wszystkie mają atrakcyjną przeszłość, a na odkrycie ich piękna nie wystarczy krótka wizyta.
Najlepszą porą do odwiedzenia Bieszczad jest jesień – turystów jest mniej aniżeli latem, a las mieni się paletą przepięknych, ciepłych kolorów. Drewniana cerkiew św. Mikołaja w Hoszowie ma około 60 lat, ale jest prawdziwym arcydziełem ciesielskiego rzemiosła. Z kolei Zalew Soliński (Jezioro Solińskie) oznacza dla wczasowiczów niesamowitą rekreację – kajaki, żaglówki, kąpiele – jeśli szukasz noclegu nad Soliną sprawdź tu –> www.wczasynadjeziorem.pl/solina.