Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Rewal

Rewal

Rewal to siedziba nadmorskiej gminy w woj. zachodniopomorskim, jednocześnie to jedno z najbardziej znanych polskich urlopowisk. Najwcześniejsze adnotacje o miejscowości pochodzą z końca 14 w. gdy funkcjonowała w tej okolicy karczma.
Najwcześniejsi wypoczywający pojawili się w Rewalu w latach 30-tych XIX wieku z kolei w 1914 r. w Rewalu odpoczywało już przeszło dwa tysiące wczasowiczów, zwłaszcza berlińczyków oraz sąsiedztwa.

Wczasowisko usytuowane jest na wysokim klifie, a główne przejście na piaskową plażę prowadzi udostępnionymi w 2009 r. schodami z punktem widokowym – ukochanym przez turystów miejscem, w szczególności odwiedzanym w czasie zachodu słońca. Na plaży budzi zainteresowanie również baza rybacka wraz z kutrami rybackimi, na tle których urlopowicze bardzo często się fotografują. Obok przystani rybackiej umiejscowiono postument Rybaka i Aleja Zakochanych z ławeczką Julii i Romea.
Przez letnisko przebiega też funkcjonująca przez cały czas, zabytkowa Rewalska Kolej Wąskotorowa, w letnie weekendy warto udać się Ciuchcią Retro, ciągniętą przez „ciuchcię” z z lat 50-tych, na wycieczkę do sąsiadujących letnisk. Gmina Rewal kładzie także ogromny nacisk na czynny odpoczynek. Rewal Bike System to wypożyczalnia rowerów, działająca w miejscowościach gminy, hołubiąca ekologiczny rodzaj przemieszczania się oraz odwiedzania najbliższej okolicy. Wyraźną wartością tej wypożyczalni jest fakt, iż pojazdy można wypożyczyć w jednej miejscowości zaś oddać w zupełnie innej. Dodatkowo, za przewożenie roweru z wypożyczalni nie nakłada opłat Rewalska Kolej.
Rewal to rozszczebiotany kurort z mnogością barów, butików z pamiątkami, miejsc gier, dorożkami oraz z wesołym miasteczkiem. To też miejscowe centrum kulturalne, zwłaszcza w wakacje. Z lokalnego amfiteatru dociera muzyka niemal przez całe wakacje – ma miejsce tu 30 do 50-ciu imprez artystycznych. Koncertowali tu np Bajm, Golec uOrkiestra, Kayah, Trubadurzy, a Goran Bregović lub The Animals. Wczasowisko zaprasza dodatkowo na popisy kabaretów – występowali w tym miejscu Jerzy Kryszak, Rak, OTTO, Koń Polski.
Noclegi w Rewalu to wieloraka oferta dostosowana do możliwości ekonomicznych i preferencji letników. Znajdziemy w Rewalu ośrodki wczasowe, domy gościnne oraz wczasowe, pokoje i kwatery oraz kempingi oraz pola namiotowe. Natomiast pełną ofertę przedstawiającą noclegi w Rewalu najdziesz tu: www.rewal.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem