Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Pobierowo

Pobierowo

Kiedy ktoś poszukuje faktycznie ładnej plaży, pragnie wczasów pośród sosnowych lasów, z daleka od wielkich miast – Pobierowo będzie wspaniałym miejscem. Pobierowo swoją letniskową karierę zaczęło w początkach XX w. kiedy zaczęto sprzedawać leśne działki pod budowę domków wczasowych.

Do rozpoczęcia II-giej Wojny Światowej powstało tu ok tysiąc budynków – domki w Pobierowie. Było to jedno z ulubionych miejscowości letniego wypoczynku mieszkańców Berlina. Zorganizowano nawet sieć komunikacji autokarowej z Berlinem z tego powodu.
Pobierowo to nie wyłącznie piękna, lecz też regularnie sprzątana plaża. Niedowiarków niech przekona o tym nadanie certyfikatu Błękitnej Flagi, jaki przyznaje się jedynie takim plażom, jakie spełniają rygorystyczne zasady czystości, gospodarki ściekowej, jak również otoczenia kąpieliska. Pobierowo było w grupie pierwszych miejscowości nadbałtyckich, które otrzymały Błękitną Flagę. Aby dostać się na plażę, trzeba przejść przez rosnący niemal wszędzie las. Centralne zejście prowadzące na plażę nie jest strome i przejście nim nie powinno stanowić problemu dla plażowiczów. Jedną z popularnych atrakcji, wspomaganą przez regionalne władze gminne, jest Akademia Słońca. To przedsięwzięcie pokazujące, że plaża to nie tylko opalanie się i kąpiele morskie. Rozmaite zajęcia sportowe i/lub rekreacyjne dobrane są nie tylko dla dzieci i ich rodziców ale także dla seniorów. Na potrzeby Akademii Słońca wydzielono fragment pobierowskiej plaży, gdzie zlokalizowano miejsca do uprawiania sportów i boiska. Na specjalnie postawionej platformie, od rana do wieczora, pod opieką instruktorów można tańczyć, ćwiczyć a nawet medytować. Co więcej Pobierowo położone jest praktycznie wśród sosnowego lasu zapewniając prozdrowotny mikroklimat.
Ciche i spokojne jesienią, zimą i wiosną Pobierowo, razem pierwszymi dniami wakacji zamienia się w głośny kurort. Wtedy, by spełnić wymagania zjeżdżających tutaj tłumnie letników, w Pobierowie sprawnie rozpoczynają działalność stoiska pamiątkarskie, sklepy, bary i rodzinne centra rozrywki; a zamknięte przez większość roku restauracje i kawiarnie rozpoczynają „sezon”. Podobnie baza noclegów, w skład której wchodzą rozmaitego rodzaju ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domy wczasowe, domki nad morzem zazwyczaj jest dostępna w sezonie późnowiosennym i wakacyjnym, choć z roku na rok przybywa także obiektów całorocznych, wynajmujących noclegi w Pobierowie przez dwanaście miesięcy w roku. Pełna oferta noclegowa dostępna jest pod adresem: www.pobierowo.info.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem