Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Kołczewo

Kołczewo golf

Wśród lasów i jezior, na wyspie Wolin leży mała miejscowość urlopowa – Kołczewo, to jedno z miejsc nad morzem kapitalne dla urlopowiczów pragnących wypocząć od zgiełku miast.
W okolicy znajduje się wiele jezior, a na południu Kołczewa jest spore jezioro o tej samej nazwie co miejscowość – Kołczewo.

A mniej więcej dwa i pół kilometra w kierunku północno – wschodnim leży rozległe jezioro Koprowo. Tuż przy jeziorze Kołczewo w wakacje działa stanica wodna, gdzie można wypożyczyć łódkę, kajak czy rower wodny oraz korzystać z czynnego odpoczynku nad wodą.
Wprawdzie, Kołczewo jest nieco oddalone od brzegu morskiego (dwa, trzy km), można jednakże podjechać do Wisełki czy Międzywodzia i stamtąd wybrać się już piechotą na piaszczysty brzeg. Można też wyruszyć na piaszczysty brzeg dróżką pośród lasów rowerem lub pieszo bezpośrednio z Kołczewa. Okoliczne plaże są niezbyt obszerne, ale piaszczyste, z charakterem dzikiej, odludnej plaży.
W Kołczewie odkryjemy również przykładowo zabytkowy, pochodzący z XIX w. kościół, a także zabytkowy, też XIX wieczny dworek, kiedyś szkoła. Przy dworku rosną 2 ogromne jesiony Przemko i Miłko – pomniki natury.
Wieś docenili również entuzjaści golfa. To tutaj zlokalizowany jest Amber Baltic – klub golfowy – 27-dołkowy kompleks. Można tu na urlopie pograć w golfa, lub zacząć przygodę z tym sportem – korzystając z nauki z osobistym trenerem.
Baza turystyczna to nade wszystko domy wypoczynkowe i gospodarstwa agroturystyczne oferujące pokoje i kwatery w Kołczewie, ale są tu także apartamenty dla bardziej wymagających urlopowiczów. W otoczeniu okolicznych lasów znajdziemy również campingi i pola namiotowe.
Dlatego, szukając odpoczynku od powszedniego zgiełku miasta, wybierając noclegi nad morzem można zastanowić się nad pobytem w Kołczewie. A może szukasz domku w Kołczewie na wakacje?

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem