Wrzosowo noclegi, informacje, wczasy we Wrzosowie

Dźwirzyno

Dźwirzyno

Dźwirzyno to rybacka wieś oraz miejscowość wczasowa zarazem. Położona zaledwie 12 km od centrum znacznego miasta jakim jest Kołobrzeg. Dźwirzyno leży jednocześnie nad Morzem Bałtyckim oraz jeziorem Resko.
Miejscowość leży wzdłuż drogi łączącej Mrzeżyno z Kołobrzegiem, jaka w Dźwirzynie nazywa się ulicą Wyzwolenia.

Przy tej ulicy rośnie 16 sędziwych, przeszło 250-letnich dębów – pomników przyrody.
Sąsiednie jezioro połączone jest z Bałtykiem poprzez Kanał Resko. Jeszcze w XV stuleciu jezioro Resko miało wylot w pobliżu współczesnego Mrzeżyna – w Regoujściu. Działał w tym miejscu prężnie port i bojący się konkurencji Kołobrzeżanie zagrodzili go, zatapiając w jego wejściu statki z kamieniami. Mieszkańcy Trzebiatowa w miejscu teraźniejszego Mrzeżyna wykopali przekop dając nowe ujście Redze. Natomiast kanał Resko powstał za sprawą przerwania przez sztorm mierzei rozdzielającej jezioro Resko od morza. Dzięki temu powstać mógł port. Współcześnie w Dźwirzynie funkcjonuje port rybacki.
W XIX stuleciu, wraz z rozwojem komunikacji, w Dźwirzynie zaczęli zjawiać się pierwsi letnicy. Urzekła ich piękna, o drobnym, jasnym piasku, dość szeroka plaża. Można tutaj, oczywiście poza kąpielami morskimi i plażowaniem, grać w siatkówkę plażową, a latem odbywa się tutaj „Bieg ku słońcu” o puchar wójta gminy Kołobrzeg. Nad piaszczystym brzegiem można również przypatrywać się zmaganiom motolotniarzy. Plażę od Dźwirzyna oddziela całkiem wysokie (do 16 metrów) pasmo wydm porośniętych lasem sosnowym.
Za to na wodach Bałtyku oraz jeziora można oddawać się coraz modniejszemu u nas windsurfingowi. Resko to także miejsce dla praktykowania innych dyscyplin sportów wodnych a także wędkarstwa.
Dźwirzyno ma także stan prawny uzdrowiska – pomaga się tu w leczeniu schorzeń układu krążenia i oddechowego. Z biegiem lat coraz bardziej popularne stają się wczasy medyczne i duża ilość ośrodków urlopowych, pensjonatów a również domów wypoczynkowych przygotowuje ofertę ukierunkowaną na kuracjuszy.
Dźwirzyno rozporządza różnorodną bazą noclegową, której oferty można odnaleźć tutaj: www.dzwirzyno.net.pl/noclegi/wszystkie. Składają się na nią głównie pensjonaty, domy wypoczynkowe, domki, jednakże nie brak też eleganckich apartamentów. Dźwirzyno to też miejsce, w jakim planowane są obozy, kolonie dla dzieci.

Polecamy

Nadmorzem.com – noclegi nad morzem

Nadmorzem.com - noclegi nad morzem